Maja de Abgaro Zachariasiewicz

Psychoterapia par

Oferta jest kierowana do par i małżeństw przeżywających trudności lub kryzys w związku. Udział w terapii wymaga od pary gotowości do wspólnej pracy nad ich wzajemną relacją oraz chęci poszukiwania nowych rozwiązań dla siebie i swojego związku.
Sesja dla par i małżeństw trwa 60 min. Spotkania na ogół odbywają się raz na dwa tygodnie. Koszt spotkania z udziałem dwóch terapeutów wynosi 220 złotych.

Spotkania są prowadzone przez dwóch terapeutów, mężczyznę i kobietę. Taka współpraca nie tylko sprzyja efektywności pracy z parą, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa czy zrozumienia, ale również może stanowić układ odniesienia dla kobiety i mężczyzny pozostających w związku.

 
Sesje terapii par prowadzimy wspólnie (w koterapii):

Maja de Abgaro Zachariasiewicz

Psycholog, psychoterapeuta z Certyfikatem Psychoterapeuty Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (nr 718). Przez 12 lat pracowała w Szpitalu „Centrum Psychiatrii” w Katowicach na Oddziale Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych, gdzie współprowadziła interakcyjną grupę w nurcie psychodynamicznym z elementami psychodramy oraz terapii ericksonowskiej jak również grupę wstępną diagnostyczno-obserwacyjną. Od 2005 roku jest aktywnie związana z Katowickim Instytutem Psychoterapii, gdzie regularnie bierze udział w szkoleniach oraz superwizji. Od 2009 prowadzi własną prywatną praktykę. Od 2017 roku prowadzi szkolenia z zakresu psychoterapii dla profesjonalistów w ramach Akredytowanych Kursów Psychoterapii we współpracy z Katowickim oraz Wrocławskim Instytutem Psychoterapii. W życiu kieruje się podejściem, że jeżeli coś nie działa, trzeba spróbować czegoś innego i tak też podchodzi do terapii, proponując klientom rozwiązania dopasowane do ich problematyki, potrzeb i celów.

Sebastian Olencki

Teolog, absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Jest uczestnikiem Akredytowanego Kursu Psychoterapii w Katowickim Instytucie Psychoterapii. Z Instytutem jest związany od 2017 r. Swój rozwój wiąże z udziałem w szkoleniach organizowanych przez KIP. Pracuje w nurcie integracyjnym. Jest związany z terapią systemowo-ericksonowską Swoją pracę poddaje superwizji. Poza terapią lubi sport oraz książki, z których najbardziej ceni sobie te napisane przez Ericha Fromma. Ulubioną jego sentencją jest  „jeśli jestem tym, co posiadam i to stracę, czym wówczas będę? Jeśli jestem tym, kim jestem, nie zaś tym co posiadam, nikt nie może mnie pozbawić pewności ani zagrozić mojemu bezpieczeństwu i poczuciu tożsamości” (za: „Mieć czy być” Erich Fromm).

Masz pytania? Skontaktuj się